България зае престижното 8-о място на световното първенство за  волейболистки

...

Националките завършиха 8-и на световното до 19 г.

България зае влиятелното 8-о място на международното състезание за  волейболистки под 19 година В Осиек (Хър) нашите загубиха с 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 19:25) от Бразилия последния си мач на шампионата.

В първия гейм дуелът беше доста равносилен. Дори отборът на селекционера Борислав Крачанов имаше преднина най-после, само че не съумя да го затвори. Във втората част обстановката беше напълно в интерес на Бразилия.

Третият гейм даде вяра да си тръгнем с победа от мондиала. Много обрати, доста драма и най-после победихме с 27:25.

За страдание импулсът от триумфа не ни даде задоволително сили, с цел да създадем цялостен поврат. В четвъртия гейм Бразилия още веднъж завоюва с 25:19.

8-ото място на международно състезание е следващият триумф на българския волейбол при подрастващите през годината.

Източник: dnesplus.bg